případová studie

Mezinárodní zákaznická podpora

Požadavek

Najít kompletní komunikační řešení pro vícejazyčné týmy zákaznické podpory

Nokian Tyres je celosvětově nejseverněji umístěným výrobcem pneumatik, který také jako první na světě zkonstruoval zimní pneumatiku. Dnes tato finská značka vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro řidiče, kteří oceňují bezpečnost a udržitelnost. Inspirována svým skandinávským dědictvím vyrábí inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní automobily a těžké stroje, které zaručují bezstarostnou jízdu ve všech ročních podmínkách. Ke koncernu patří rovněž síť Vianor, která se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik.

Pražský tým zákaznické podpory Nokian Tyres obsluhuje klienty z většiny evropských zemí. Proto potřebuje komplexní komunikační řešení, které dokáže chytře distribuovat hovory mezi jednotlivé vícejazyčné týmy. Zároveň pro komfort klientů v jednotlivých zemích potřebuje zajistit lokální telefonní čísla, která sjednotí na jedno místo tak, aby hovory mohli odbavovat specialisté zákaznického servisu v Praze.

Řešení

Mezinárodní zákaznická podpora (nejen) z Prahy

Právě tato mezinárodní lokální telefonní čísla pro Nokian Tyres provozujeme jako jednotnou službu s přímým propojením do Aplikace Spinoco. Přes Aplikaci Spinoco pak zákaznická podpora odbavuje požadavky klientů z většiny evropských zemí.

Distribuce hovorů podle jazykových zručností

Pro efektivní vyřizování hovorů v různých jazycích zákaznický tým využívá řešení funkcionality týmů a distribuce hovorů podle jazykových zručností v Aplikaci Spinoco. Hovory jsou tak správně přidělovány těm uživatelům, kteří mají příslušné jazykové schopnosti.

Prioritní odbavování podle vytíženosti

Zákaznická podpora zažívá výkyvy v počtu požadavků – a to primárně v zimní sezóně, kdy je potřeba odbavit výrazně větší počet zákazníků. Pro takové případy mohou ve Spinoco zákaznické podpoře vypomáhat kolegové z jiných týmů nebo brigádníci. Prioritně tak hovory odbavují ti, kteří k tomu mají prostor.

Rozšiřování do dalších lokalit

Reagujeme na měnící se potřeby klienta a rozšiřujeme řešení Spinoco i do dalších lokalit – např. do pobočky Nokian Tyres v německém Norimberku.

2012

Rok, od kterého Nokian Tyres využívá aplikaci Spinoco

6000

Počet hovorů měsíčně odbavených přes aplikaci Spinoco

50

Přibližný počet operátorů napojených na aplikaci Spinoco

„Aplikace Spinoco je uživatelsky jednoduchá aplikace, která poskytuje nejen agentům, ale i manažerům potřebné výstupy pro každodenní operativu. Jako výbornou hodnotím spolupráci s týmem Spinoco, který dělá vždy maximum pro vyhledání řešení požadavku a pro rychlou implementaci našich požadavků. Spolupráce se Spinoco je výborná a nemohu vůbec nic vytknout, nejvíce si vážím rychlosti podpory, kterou lze počítat v minutách.“

Eva Kovářová, Customer Service Manager CE

Používané funkcionality

Telefonie

Zahraniční telefonní čísla

Statistiky

NÁSLEDUJÍCÍ CASE STUDY

ZOBRAZIT CASE STUDY